Zabrze przestrzenią rozwoju

Kolejne mieszkania przy ul. Żywieckiej

19.07.2016

Przy ulicy Żywieckiej, gdzie powstaje osiedle mieszkaniowe, oddano do użytku kolejny budynek, w którym mieści się 16 mi. Inwestycję zrealizowało Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór.

 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2015 roku została podpisana umowa z głównym wykonawcą Firmą Budowlaną „F-BUD” T. Fibic, Sz. Fibic Sp. J na budowę dwóch budynków. Jeden z nich został oddany lokatorom dziś. Prace przy budowie drugiego mają zakończyć się w tym roku. W ramach inwestycji została wybudowana sieć wodno-kanalizacyjna oraz pompownie ścieków sanitarnych i deszczowych. Docelowo przy ul. Żywieckiej powstanie osiedle składające się z 12 budynków wielorodzinnych mieszkalnych – o czym przypomniał podczas uroczystego zakończenia budowy Franciszek Paśmionka, prezes MTBS Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Z kolei Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza podkreśliła, że Zabrze przygotowuje się do budowy osiedla przy ulicy Trocera. Inwestycję realizuje gminna spółka ZBM-TBS. Podczas dzisiejszego spotkania lokatorzy otrzymali klucze do mieszkań.

Pierwszy budynek mieszkalny przy ul. Żywieckiej w Zabrzu został oddany do użytku w grudniu 2013 roku. Łącznie ma powstać blisko 158 mieszkań 1,2 i 3 pokojowych o powierzchni od ok. 37 m2 do ok. 75 m2. Ponadto parkingi, zieleńce oraz place zabaw dla najmłodszych. Budynki zostały zaprojektowane w technologii tradycyjnej, składają się z 3-kondygnacji nadziemnych. Charakteryzuje je prosta i funkcjonalna architektura. Usytuowanie osiedla umożliwia szybki dostęp do autostrady A1 oraz szybki dostęp do centrum Zabrza.