Zabrze przestrzenią rozwoju

DB Cargo Polska stawia na bezpieczną kolej

19.07.2016

 Mająca siedzibę w Zabrzu firma transportowa DB Cargo Polska podpisała "Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym". – Jesteśmy tym samym gotowi do współdziałania na rzecz bezpieczeństwa – deklarują pracownicy przewoźnika.

Pod deklaracją jak dotąd podpisało się dziewięćdziesięciu przedstawicieli administracji rządowej, przewoźników, zarządców infrastruktury i firm produkujących na rzecz kolejnictwa.

– Spółka od lat konsekwentnie wdraża i rozwija wewnętrzne procedury bezpieczeństwa oraz szkoli i uświadamia w tym zakresie pracowników. Od kilku lat w firmie działa instytucja tzw. ombudsmana, czyli zewnętrznego niezależnego eksperta, do którego pracownicy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu wskaźniki monitorujące wypadkowość od kilku lat konsekwentnie spadają. Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa jest podstawą świadczenia usług transportowych na wysokim poziomie. W ten sposób także naszym klientom gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam ładunków. – deklaruje Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska.

Słowa przechodzą w czyny. Spółka od lat konsekwentnie wdraża i rozwija wewnętrzne procedury bezpieczeństwa oraz szkoli i uświadamia w tym zakresie pracowników. Od kilku lat w firmie działa instytucja tzw. ombudsmana, czyli zewnętrznego niezależnego eksperta, do którego pracownicy mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu wskaźniki monitorujące wypadkowość od kilku lat konsekwentnie spadają. Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa jest podstawą świadczenia usług transportowych na wysokim poziomie. W ten sposób także naszym klientom gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonych nam ładunków. – mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska.
Inicjatorem deklaracji jest Urząd Transportu Kolejowego. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.utk.gov.pl