Kondolencje po zamachu w Nicei

15.07.2016

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Nicei Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, skierowała kondolencje na ręcę Pierre’a Buhlera, Ambasadora Francji w Polsce.

 

Szanowny Pan Pierre Buhler, Ambasador Francji

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o zamachu terrorystycznym w Nicei. Przesyłamy na ręce Pana Ambasadora wyrazy głębokiego współczucia. Łączymy się w bólu z rodzinami oraz bliskimi ofiar agresji.
Do tak tragicznego zdarzenia doszło w dniu symbolicznym dla Francji – w święto narodowe. Tym większe jest zarówno nasze oburzenie, jak i współczucie. Wspólnie wyrażamy sprzeciw wobec strasznego aktu terroryzmu. Przemoc, której doświadczyli mieszkańcy i turyści, jest bowiem skierowana w fundamenty europejskiego systemu wartości.
Dlatego tym mocniej solidaryzujemy się z pogrążonymi w żałobie Francuzami i Francją.

Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza
 

Zabrze od wielu lat współpracuje m. in. z Regionem Nord-Pas de Calais, miastami Seclin, Lwarde i Saint-Etienne, czy Aglomeracją Lens-Lievin. Partnerstwo oparte jest na realizacji wspólnych projektów oraz wymianie doświadczeń w zakresie pomocy społecznej, turystyki poprzemysłowej, sportu czy przedsiębiorczości.