Nagrody św. Kamila

08.07.2016

W najbliższą sobotę, 9 lipca, w Teatrze Nowym w Zabrzu, odbędzie się uroczystość wręczenia honorowego wyróżnienia im. św. Kamila.

W tym roku kapituła postanowiła uhonorować: prof. Danutę Sońtę-Jakimczyk – profesora medycyny, hematologa i onkologa, Marię Demidowicz – prezes zabrzańskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zakon Kamilianów w Zabrzu. Statuetki wręczą Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz Marian Czochara, przewodniczący Rady Miasta Zabrze.

Nagrody im. św. Kamila wręczane są od 2001 roku. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i instytucjom, które działają na rzecz miasta i mieszkańców oraz są zaangażowane w działalność charytatywną. Tegoroczna gala rozpocznie się w Teatrze Nowym w Zabrzu o godz. 17.00. Dzień później, 10 lipca o godz. 12.15 w Kościele pw. św. Kamila w Zabrzu odprawiona zostanie msza św. w intencji parafii i miasta.

Św. Kamil od 1996 roku oficjalnie jest patronem Zabrza. Jest on również opiekunem chorych i wzorem miłosierdzia. Stąd też decyzja, aby wręczać nagrody jego imienia osobom i instytucjom, które zasłuży się właśnie w niesieniu pomocy.