Industriada wielkim sukcesem!

23.06.2016

Na specjalnie zorganizowanej w tyskim browarze konferencji prasowej podsumowano tegoroczną Industriadę. Jak wspólnie oceniają ją organizatorzy, gospodarze poszczególnych atrakcji i wreszcie sami uczestnicy – to był ogromny sukces.

– Na tegorocznej Industriadzie zawitało aż 90 tysięcy zwiedzających, którzy odwiedzić mogli aż 400 atrakcji – mówią organizatorzy. – I aż 94% z nich jest zadowolonych z atrakcji, a 93% obiecało wrócić za rok.

– Jako pierwszy odwiedziłem Park 12C w Zabrzu, który został otwarty właśnie na Industriadę i jest gotowy dla najmłoszych. Sam przetestowałem go na 5- i 8-latkach i… to absolutnie fantastyczne miejsce, które będzie jeszcze lepsze, bo za rok otwarta zostanie Sztolnia Królowa Luiza – mówił Henryk Mercik, członek zarządu województwa śląskiego.

Na konferencji wyróżniono również najaktywniejszy na rzecz Industriady samorząd – Miasto Czeladź. Wręczono również specjalne wyróżnienie dla Miasta Katowic oraz uhonorowano najaktywniejszego na rzecz Industriady przedsiębiorcę, którym jest MAP SYSTEM Sp. z o.o.

Wręczono również specjalne podziękowania dla atrakcji na Szlaku Zabytków Techniki. Wśród wyróżnionych znalazło się zabrzańskie Muzeum Górnictwa Węglowego (w tym Kopalnia Guido czy Sztolnia Królowa Luiza) oraz Szyb Maciej.