Koncert Jubileuszowy Studia Tańca Ulicznego

16.06.2016

20 czerwca br. uroczystym koncertem, który odbędzie się w Teatrze Nowym w Zabrzu, Studio Tańca Ulicznego działające w Centrum Edukacji Twórczej w Zabrzu zakończy obchody jubileuszu piętnastolecia swojej działalności.

Niemal od samego początku swojego istnienia Studio prowadziło działalność edukacyjną związaną z tańcem ulicznym. Obok nauczenia jego technik tanecznych, realizowało wiele projektów tanecznych i interdyscyplinarnych , takich jak: „Krzyk Ulicy”, „Hiphopowcy kontra górale”, „Chopin wiecznie młody”. Założeniem pomysłodawczyni, Agaty Zeliszek, była popularyzacja tańca ulicznego i kultury ulicznej w szerokim kontekście kultury współczesnej jako jednej z dziedzin sztuki. Projekt „(Nie) Łam się” Śląski Festiwal Tańca Ulicznego był pierwszą tego typu propozycją w naszej aglomeracji, do dziś wyznacza pewne standardy organizacyjne i kulturotwórcze dla tego typu imprez nie tylko na Śląsku, ale i w innych częściach Polski.

Studio ma na swoim koncie ponad 300 nagród i wyróżnień na festiwalach i turniejach tańca o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski IDO oraz uczestnikiem Mistrzostw Europy i Świata w stylach street dance.

Podczas koncertu jubileuszowego obejrzeć będzie można wystepy dwóch grup reprezentacyjnych: Just Kidding i Trampek Crew. W kilku odsłonach zaprezentuje się także Teatr Tańca Ulicznego – jedyny tego typu młodzieżowy teatr w południowej Polsce, który działa od 2012 roku i ma na swoim koncie sześć spektakli tanecznych. Podczas koncertu gościnnie zaprezentuje się również grupa wokalna Voce i grupa teatralna Rampa z OPP4 „CET”. Będzie można obejrzeć także krótkie relacje filmowe z projektów edukacyjnych oraz wystawę plakatów promujących projekty. Światło dzienne ujrzy specjalna jubileuszowa publikacja „Bez sceny – na scenie”.