Nowa elektrociepłownia Fortum na makiecie 3D w CH Platan w Zabrzu

14.06.2016

Ruszyła budowa nowoczesnej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu. O tym, jak wyglądać będzie nowy zakład, pod budowę którego w miniony poniedziałek symbolicznie wmurowano kamień węgielny, wszyscy zabrzanie będą mogli przekonać się już w najbliższy weekend na stoisku Fortum w centrum handlowym Platan.

Wśród atrakcji znajdą się trójwymiarowa interaktywna makieta 3D nowej elektrociepłowni i ekspozycja paliw, które będą używane do produkcji energii. Mieszkańcy będą mogli również własną energią wesprzeć charytatywny projekt Fortum „Podziel się ciepłem”.

W dniach 18-19 czerwca trójwymiarowa makieta budowanej elektrociepłowni w Zabrzu zagości w galerii handlowej Platan. Przez cały weekend wszyscy odwiedzający interaktywne stoisko Fortum będą mogli przekonać się jak będzie wyglądał ten nowoczesny i ekologiczny zakład, który rozpocznie produkcję energii elektrycznej i ciepła w 2018 roku. Interaktywny ekran za pomocą ruchu dłoni przeprowadzi nas przez poszczególne miejsca na terenie zarówno nowej, jak i działającej obecnie elektrociepłowni.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia stoiska Fortum w CH Platan. Jesteśmy przekonani, że możliwość obejrzenia budowanej właśnie elektrociepłowni w trójwymiarowej perspektywie przybliży mieszkańcom inwestycję, która już za dwa lata będzie stanowiła nowe, ekologiczne źródło ciepła dla 70 tysięcy gospodarstw domowych w Zabrzu oraz Bytomiu – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Wirtualna wycieczka po powstającej nowej elektrociepłowni to nie jedyna atrakcja, jaką Fortum przygotowało dla mieszkańców Zabrza w tych dniach. Na tym samym stoisku będzie można obejrzeć paliwa, które będą wykorzystywane do produkcji energii, w tym różne rodzaje biomasy i paliwo alternatywne (RDF). Na mieszkańców czekać będzie również specjalny, interaktywny pulpit, za pomocą którego zabrzanie dzieląc się swoim ciepłem, będą mogli przekazać Fortum własną energię. Zgromadzone ciepło przeliczone zostanie na środki finansowe, które zasili konto jednej z zabrzańskich fundacji. Akcja będzie realizowana w ramach projektu „Podziel się ciepłem”, którego celem jest wspieranie lokalnych społeczności oraz pomoc finansowa dla potrzebujących.