10 sekund pomocnego dymu!

14.06.2016

– Jeśli jadąc 100 km/h kichniesz, przejedziesz ponad 30 metrów z zamkniętymi oczami. Usypiając na 10 sekund, przejedziesz ponad 300 metrów. W tym samym czasie najsprawniejsi biegacze pokonują 100 metrów, a światło przebywa… aż 3 miliony kilometrów! A w Zabrzu zaledwie w ciągu 10 sekund… motocykliści pomogą uczniom – mówią organizatorzy MotoStrefy, jedynej takiej imprezy na Śląsku organizowanej już 26 czerwca w Zabrzu.

Dokładnie 10 sekund potrwa bowiem trzecia na świecie (i pierwsza w Europie!) próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym paleniu gumy przez motocyklistów zgromadzonych na imprezie MotoStrefa! To będzie nie lada wyzwanie, które przeprowadzimy na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu już 26 czerwca br. w godz. 10.00-20.00. Sama próba bicia rekordu nastąpi o godz. 15.30.

Wszystko dla obecnych, a zwłaszcza przyszłych uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu. Bowiem już we wrześniu jedna z najlepszych placówek motoryzacyjnych tego rodzaju na Śląsku otwiera nowy kierunek: mechanik motocyklowy. Niestety przyszli adepci tej szkoły nie będą mogli uczyć się fachu przy użyciu współczesnych narzędzi i stanowisk do naprawy jednośladów. – Dlatego chcemy przyjść im w sukurs i zakupić niezbędne dla nich utensylia. A dokonać możemy tego z pieniędzy uzyskanych w trakcie zbiórki przeprowadzonej w trakcie MotoStrefy.

A co prócz rekordu? Stanowiska wielu firm z branży motocyklowej, nad wyraz porywające pokazy i prezentacje, konkursy pełne emocji i oczywiście… dziesiątki ludzi, z którymi będzie można porozmawiać.

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci uzyskania dodatkowych informacji – organizatorzy z przyjemnością odpowiedzą na nie wszystkie (kontakt mailowy: biuro@motostrefa-slask.pl lub telefoniczny: Rafał Bryła: +48 695 732 850). Wszelkie aktualności na temat MotoStrefy można znaleźć na stronie internetowej www.motostrefa-slask.pl, a także znaleźć na Facebooku: www.facebook.com/motostrefaslask