Order Lwa Finlandii dla prezydent Zabrza

13.06.2016

13 czerwca prezydent Zabrza Małgorzata Mańka Szulik otrzymała z rąk Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii w Polsce, Order Lwa Finlandii (fin. Suomen Leijonan ritarikunta). Wyróżnienie wręczono w trakcie uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowywaną elektrociepłownię w Zabrzu .

Wyróżnienie to jest nadawane przez prezydenta Finlandii za wybitne zasługi w pracy na rzecz dobra publicznego. Małgorzata Mańka-Szulik otrzymała Order za wyjątkowe zaangażowanie we współpracę przyczyniającą się do rozwoju miasta w wielu płaszczyznach. Doceniono tym samym starania o pozyskanie inwestorów dla rozbudowywanej elektrociepłowni

– Kiedy angażuje się w pracę w samorządzie, nie myśli się o odbieraniu godności i tytułów – przyznała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podczas uroczystości. – To wyróżnienie na pewno będzie motywować do dalszej pracy. Cieszę się, że doceniono starania o budowanie klimatu przyjaznego inwestowaniu w Zabrzu.