Ankiety nt. budżetu partycypacyjnego

09.06.2016

Zapraszamy do wypełnienia ankiet na temat Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego:

* Ankieta dla wszystkich mieszkańców Zabrza

* Ankieta dla osób, które złożyły wniosek w którejkolwiek edycji budżetu partycypacyjnego

Po kliknięciu w linki otwiera się nowe okno. Powyższe ankiety utworzone w google forms są anonimowe.

Ankiety dostępne będą w dniach 10 – 20 czerwca br.

Zabrzański Budżet Partycypacyjny to wieloetapowy proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu określonej części środków finansowych wydawanych z miejskiego budżetu.

W ub. roku w naszym mieście odbyły się dwie edycje budżetu partycypacyjnego. W pierwszej złożono 146 wniosków, a 108 z nich zostało poddanych głosowaniu, które trwało dziesięć dni – od 1 do 10 maja 2015 r. W głosowaniu wzięło udział ponad 32 tys. zabrzan, którzy oddali prawie 75 tys. głosów. W efekcie głosowania wybrano trzynaście projektów z ośmiu dzielnic Zabrza – Centrum Południe, Centrum Północ, Helenki, os. M. Kopernika, os. T. Kotarbińskiego, Rokitnicy, Zaborzu Północ i Zandtce. Na ich realizację przeznaczono 3 mln zł.

W drugiej edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego wybieraliśmy spośród 128 projektów. W głosowaniu udział wzięło ponad 33 tys. mieszkańców Zabrza, którzy łącznie oddali ponad 81 tys. głosów. Pula budżetu obywatelskiego wyniosła tym razem 4 mln zł i została podzielona na dwie części. Dla dzielnic dużych przeznaczono 2,7 mln zł, zaś dla małych 1,3 mln zł.
Najwięcej projektów, bo po trzy, zrealizowanych zostanie w Biskupicach, Zaborzu Południowym i na os. Kotarbińskiego. Dwa projekty udało się wywalczyć Zaborzu Północnemu. Po jednym zrealizowane zostanie w dzielnicach: Centrum Północ, Guido, Rokitnica, Helenka, Kończyce, Maciejów, Pawłów, Makoszowy i os. Kopernika.