Industriada 2016 w Zabrzu – otwarcie Parku 12C

07.06.2016

Program tegorocznej Industriady przedstawia się naprawdę imponująco – 376 wydarzeń, w tym aż 342 bezpłatnych, a wśród nich mnóstwo imprez, warsztatów, zabaw i koncertów, które odbywać będą się w 44 zabytkach w 27 miejscowościach województwa śląskiego. Już w najbliższy weekend (11-12 czerwca)przekonamy się, że ciekawe historie z przemysłem w tle kryją się dosłownie wszędzie – zarówno na ziemi, pod ziemią, nad ziemią, jak i na wodzie, pod wodą, a nawet na wodzie pod ziemią.

Industriada 2016 w Zabrzu

W trakcie tegorocznej Industriady w naszym mieście odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – 11 czerwca po raz pierwszy będzie można zwiedzać nowy obiekt – Park 12C Sztolni Królowa Luiza! Znajdziecie tam podziemny park maszyn górniczych, w którym przejedziecie się kolejką spągową Karlik, zobaczycie pokaz pracy ogromnego kombajnu ścianowego, struga, wrębiarki i innych fascynujących urządzeń. Na powierzchni poznacie działanie słonecznej zapalniczki, śruby Archimedesa i systemu zapór wodnych, nadacie pozdrowienia alfabetem Morse’a, możecie też "zgubić się" w gigantycznym labiryncie Minotaura.

Ponadto ciekawy program artystyczny, występy śląskich zespołów, bicie rekordu w grze na akordeonie i koncert Marcina Wyrostka, na który można wejść za darmo. Dla najbardziej wymagających będzie też coś ekstra: przedpremierowe zjazdy szybem Wilhelmina na poziom Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i przejście chodnikiem w pokładzie węgla 510, a także lot balonem i podziwianie panoramy Śląska z dużej wysokości.

Atrakcji nie zabraknie także w Kopalni Guido i strefie naziemnej Sztolni Królowa Luiza – gdzie można będzie się wybrać na górniczą szychtę połączoną ze strefą relaksu, ciekawe warsztaty i animacje dla dzieci, a także zwiedzanie tras turystycznych.

Darmowy transport

W tym roku system transportu festiwalu Industriada opiera się na trzech filarach: sieci transportu kolejowego obsługiwanego przez Spółkę Koleje Śląskie, darmowych INDUbusach, zapewnianych Górnośląski Związek Metropolitarny oraz wybranych liniach autobusowych i tramwajowych KZK GOP. Wsiadasz na jednej ze 170 stacji i bez trudu docierasz na Industriadę. Koleje Śląskie oraz Województwo Śląskie zapraszają uczestników Industriady do korzystania z kuponów pozwalających na bezpłatne podróże między zabytkami.
Bezpłatny transport obejmuje także dojazd z Dworca PKP w Zabrzu do Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza. Szczegóły na stronie www.industriada.pl/transport

Więcej informacji o tegorocznej edycji Industriady znajdziecie na stronach:

http://kopalniaguido.pl/index.php/pl-pl/wydarzenia/1970-program-industriady-2016

oraz

http://www.industriada.pl/