"Palący" rekord dla Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych

31.05.2016

Próba pobicia rekordu Guinnesa w Zabrzu.

MotoStrefa, a w jej trakcie próba bicia rekordu Guinnessa w liczbie motocykli i skuterów jednocześnie palących gumę – to nas czeka na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu już 26 czerwca w godzinach 10.00-20.00. Próba pobicia rekordu odbędzie się o godz. 15.30. Imprezę przygotowano z myślą o obecnych i przyszłych uczniach zabrzańskiego Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych. We wrześniu ta jedna z najlepszych tego typu placówek na Śląsku otwiera nowy kierunek: mechanik motocyklowy. Przyszli adepci tej szkoły muszą się uczyć fachu przy użyciu współczesnych narzędzi i stanowisk do naprawy jednośladów, a szkoła takimi nie dysponuje. Stąd pomysł imprezy, a w jej trakcie zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, za które zostanie zakupiony niezbędny sprzęt.

Motocykliści nie mają najlepszej prasy, a palenie gumy zawsze miało negatywne konotacje i niosło skojarzenia z „drogowymi wariatami”. Chcemy odkłamać wizerunek motocyklistów, wspierając młodych uczniów ZSMS w Zabrzu. Bez względu na to czy uda nam się zebrać więcej niż 300 jednośladów i tym samym pobić rekord ustanowiony w ubiegłym roku na Filipinach, ważne, by udało się wyposażyć szkołę w odpowiedni sprzęt – mówi Rafał Bryła, organizator, właściciel Szkoły Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MotoRat i przede wszystkim prezes Stowarzyszenia Śmiercioodporni, które patronuje przedsięwzięciu.

Na uczestników imprezy czeka także szereg pokazów, prezentacji, szkoleń, stoisk ze sprzętem oraz atrakcyjne konkurencje sportowe. Będzie można również zobaczyć autorskie projekty motocykli, sprzęt używany w sporcie, a nawet zabytkowe maszyny.