Noc Bibliotek w Zabrzu

25.05.2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i biblioteki. Noc Bibliotek – wydanie II krajowe – odbędzie się 4 czerwca pod hasłem „Wolno czytać”.

W naszym mieście Nocy Bibliotek towarzyszyło będzie hasło „Biblioteka bez GRAnic”, które ma na celu podkreślenie zmieniającego się charakteru Biblioteki – dzisiaj to już nie tylko książki, to także nowe technologie, internet, gry planszowe, kluby dyskusyjne, to miejsce spotkań, informacji, integracji różnych środowisk oraz współpracy instytucjonalnej i lokalnej.

W programie:

godz. 16.00 – Strefa inspiracji – kreatywne warsztaty rękodzieła

godz. 17.00 – Świat dla początkujących, czyli poradnik taniego podróżowania – spotkanie z podróżniczką Joanną Anderson

godz. 18.00 – Gry planszowe dla każdego – zagramy w popularne gry takie jak Carcassonne, Hobbit, Dixit, Kolejka czy Wsiąść do Pociągu.

Główna atrakcja wieczoru to specjalnie zorganizowany escape room, w którym uczestnicy rozwiązują przeróżne zagadki, aby wydostać się z podziemi czytelni. Gra będzie prowadzona w godzinach 16.00-20.00. Ze względu na niecodzienny charakter gry dostępna ona będzie tylko dla osób, które wcześniej zarezerwują i potwierdzą swój udział. Zapisy i więcej informacji: promocja@biblioteka.zabrze.pl  lub pod nr. tel.: 609-158- 965.