Studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy odwiedzili Zabrze

18.05.2016

Wczoraj, 17 maja br., studenci z Białorusi, Rosji i Ukrainy odwiedzili Zabrze. Do spotkania doszło, w Sali Historycznej Urzędu Miejskiego w Zabrzu, z inicjatywy Instytutu Pracy i Edukacji w ramach projektu STP 2016.

W spotkaniu ze studentami wziął udział zastępca prezydenta miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski. Studenci, w dniach 8-19 maja, odwiedzą wiele miast w regionie. Będą to m.in. Gliwice, Rybnik, Katowice, w których będą omawiać wspólnie z władzami miast skutki transformacji ustrojowej.

Projekt STP 2016 ma na celu przedstawienie różnych aspektów aktywizmu miejskiego, tzn. działalności społecznej na rzecz miast, które prowadzą do zrównoważonego rozwoju miast oraz wzrostu partycypacji obywateli w podejmowaniu decyzji.