Dzień Otwarty w zabrzańskim ZUS

17.05.2016

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu zaprasza jak co roku do udziału w Dniu Otwartym w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku w czwartek, 19 maja, w naszych placówkach w Zabrzu przy ul. Szczęść Boże 18 oraz w Tarnowskich Górach przy ul. Górniczej 4-8, w godzinach 9.00-14.00 do dyspozycji wszystkich chętnych będą nie tylko eksperci ZUS, ale także zaproszeni przedstawiciele instytucji współpracujących z osobami niepełnosprawnymi – podkreśla Maciej Wroński, rzecznik zabrzańskiego Oddziału ZUS. – Tym razem dodatkowo w Zabrzu w godz. 10.00-12.00 będzie można dowiedzieć się jak powstają prace młodych artystów – podopiecznych gliwickiego Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin "Podajmy-Sobie-Ręce". Będzie ciekawie – dodaje rzecznik zabrzańskiej placówki ZUS.

Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o prawach osób niepełnosprawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych, rehabilitacji zawodowej i społecznej, a także aktywizacji zawodowej.

Serdecznie zapraszamy 19 maja do naszych placówek w Zabrzu i Tarnowskich Górach po wiedzę i wrażenia artystyczne – zachęca rzecznik Wroński.