Sadzonki, świnki i kendo – kiermasz w Ogrodzie Botanicznym

16.05.2016

Kiermasz wiosenny w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu potrwa dwa dni – od 21 do 22 maja, a jego program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Po raz pierwszy Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Klub Hodowców i Miłośników Świnek Morskich zapraszają na potrójną wystawę tych sympatycznych zwierząt.

Odbędzie się ona w sobotę, 21 maja. Świnki rasowe będą oceniane według międzynarodowego standardu ras. Wystawa nie jest jednak dedykowana tylko „arystokracji” tego gatunku. W osobnym konkursie do rywalizacji staną również świnki domowe, które nie mają rodowodów. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się bliżej z tymi sympatycznymi domowymi pupilami, podziwiać rasy i odmiany kolorystyczne, zasięgnąć porad u hodowców. Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu wystaw i zgłoszeń na wystawy znajdują się na stronie: www.pcba.pl lub www.facebook.com/klubpcba/

Tradycyjnie podczas kiermaszu będzie można kupić m.in. miód od polskich pszczelarzy, sadzonki ziół, drzewa, krzewy ozdobne i owocowe. W sobotę, 21 maja, o godz. 12.00 zobaczymy pokaz sztuki walki kendo. To rodzaj szermierki wywodzący się z Japonii. Klub Yokokan Kendo z Katowic kultywuje sztukę władania mieczem, którą zaprezentuje w dwóch osłonach: najpierw zostaną przedstawione formy kata z użyciem mieczy drewnianych, a potem bardziej sportowe wydanie – w zbrojach bogu i mieczami bambusowymi. Dla wszystkich chętnych przewidziano możliwość wcielenia się w rolę współczesnego samuraja. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18.00.