Odjazdowy Bibliotekarz 2016 w Zabrzu

13.05.2016

Z okazji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu trzeci raz w duecie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach zapraszają na wspólny rajd współorganizowany z Zabrzańską Masą Krytyczną i Gliwicką Masą Krytyczną. Tym samym zabrzańscy bibliotekarze już piąty raz włączają się w ogólnopolską akcję – „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Zbiórkę zaplanowano o godz. 17.30 na placu Wolności w Zabrzu oraz na pl. Krakowskim w Gliwicach. Dwa peletony wystartują o godzinie 18.00. Meta rajdu przewidziana jest pod Areną Zabrze, gdzie będzie okazja do zwiedzania stadionu i bookcrossingu.

Odbędzie się również losowanie nagród oraz konkursy dla dzieci. Oprócz nagród książkowych do wygrania będą zaproszenia do Teatru Nowego w Zabrzu, Zabytkowej Kopalni Guido, Krytej Pływalni Aquarius w Zabrzu, jak również bony do Skrzydlatego Byka, Tukana, Ck Wiatrak (Złoty Bilet), Mystery Room, KFC, Galerii Rowerowej, PROService, Forum oraz Starego Hangaru. Tradycyjnie zimne napoje na mecie serwować będzie Herbaciarnia Czajnik Zabrze.

Rajd ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, integrację środowiska bibliotekarskiego, a przede wszystkim propagowanie roweru, jako ekonomicznego i ekologicznego środka transportu. Tego dnia będzie królował pomarańczowy, dlatego akcenty w tym kolorze są jak najbardziej mile widziane.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz prezydent miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz

Zapraszamy wszystkich miłośników książek, jak i samego jeżdżenia na rowerze.