Młodzi szczypiorniści walczą w 1/8 Mistrzostw Polski!

22.04.2016

Dwie ściśle współpracujące z Górnikiem Zabrze drużyny, UKS 31 Rokitnica i SPR Pogoń 1945 Zabrze, już od dziś (22 kwietnia) zaczną pojedynkować się w ramach 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Pierwsza z drużyn pod okiem trenera Ryszarda Gnota walczyć będzie w Końskich. W grupie eliminacyjnej prócz gospodarzy pojawi się też reprezentacja z Siemiatycz i Rzeszowa. – Dwa pierwsze zespoły na pewno są silne, o rzeszowianach wiemy niewiele. Z tym rocznikiem gospodarzy walczyliśmy przed czterema laty w mistrzostwach dzieci – relacjonuje trener Gnot.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz 18, kolejne w sobotę i niedzielę o godz. 11.
 
W tym samym czasie walczyć będzie też SPR Pogoń 1945 Zabrze. Zawodnicy jadą do Ciechanowa, gdzie czeka na nich zespół Zagłębia Lubin, z Nowej Soli i Nike Ciechanów. – Jesteśmy zespołem, który istnieje dopiero od września, w ramach klasy sportowej pod patronatem Górnika Zabrze. Dlatego nie graliśmy wcześniej z tymi rywalami, ale… oni też nas nie znają. Jestem optymistą wobec naszego wyniku w tych zawodach – mówi trener Marek Płatek.
 
Do ćwierćfinałów awansują dwa pierwsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzca otrzymuje przywilej organizacji turnieju w ramach następnego etapu rozgrywek.