Zapraszamy na Międzyszkolne Igrzyska Klas Integracyjnych

20.04.2016

Już po raz dziesiąty Gimnazjum nr 9 im. Wojciecha Korfantego w Zabrzu zaprasza na Międzyszkolne Igrzyska Klas Integracyjnych. Impreza ma na celu propagowanie idei integracji społecznej osób niepełnosprawnych oraz zdrowych w środowisku lokalnym. Biorą w niej udział podopieczni szkół, w których uczą się dzieci niepełnosprawne. Patronat honorowy nad tą imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.
 

Zawody odbędą się 22 kwietnia br., w godzinach 9.30 – 12.30, w Gimnazjum nr 9 w Zabrzu (ul. Olchowa 2). Weźmie w nich udział 60 uczestników z czterech zabrzańskich gimnazjów oraz dwóch szkół spoza miasta Zabrze – gliwickiego i knurowskiego wraz z opiekunami.

Dziesięcioosobowe drużyny będą rywalizować w rozgrywkach sportowych i konkurencjach intelektualnych. Dla pierwszych trzech drużyn przewidziano nagrody rzeczowe, a dla pozostałych uczestników skromne upominki. – Nie chodzi jednak o wyłonienie zwycięskiej szkoły,ale przede wszystkim docenienie wysiłku każdego ucznia biorącego udział w rywalizacji i zmagającego się z własnymi niedoskonałościami. Uczniowie mają możliwość wykazania się sprawnością fizyczną oraz intelektualną: rozwiązują zadania z matematyki, przedmiotów humanistycznych i logiki – dodaje Dominika Drąg, nauczyciel szkoły z Zaborza.