Konferencja Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

20.04.2016

Zapraszamy pedagogów, nauczycieli, uczniów oraz rodziców 25 kwietnia do auli Wydziału Mediów, Aktorstwa i Reżyserii w Zabrzu, gdzie odbędzie się Konferencja Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Dzięki aktywnym działaniom Grażyny Skirmuntt – doradcy metodycznego z biologii i przedmiotów pokrewnych przy wsparciu Wydziału Oświaty oraz Zespołu ds. Promocji Zdrowia przy Urzędzie Miejskim – w ciągu ostatnich lat liczba zabrzańskich szkół i placówek oświatowych posiadających Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie wzrosła do 25.

Ramowy program konferencji:

12.30 – 13.00 Rejestracja uczestników konferencji
13.00 – 13.15 Uroczyste rozpoczęcie konferencji, powitanie gości
13.15. – 13.45 Prelekcja na temat idei i celów programu Szkoła Promująca Zdrowie – Tomasz Wojtasik – Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach
14.00 – 14.30 Przerwa
14. 30 – 15.30 Monodram "Głodne dziecko", autorka sztuki: Elizabeth Vera Rathenböck, występuje: Katarzyna Gajowniczek, producent Fundacja Teatralna w Katowicach
15. 30 – 16.30 Panel dyskusyjny z udziałem aktorki, producentki spektaklu oraz zaproszonych gości (psycholog, terapeuta, lekarz)

O spektaklu "Głodne dziecko":

Treścią sztuki jest historia Katrin – nastoletniej pianistki, która zmaga się z anoreksją i bulimią. Spektakl, w sposób bardzo ekspresyjny ukazuje tę historię od początków choroby, poprzez jej przebieg (wraz z przeobrażeniem anoreksji w bulimię), aż po wyzdrowienie, dając tym samym mocny, konkretny obraz przyczyn i skutków zaburzeń jedzenia.