Kartel Kulturalny zaprasza na happening

19.04.2016

„Wstaw Się Za Stawem” to akcja ekologiczna, która ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Zabrza na temat terenów zielonych w mieście, potrzeby dbania o przestrzeń publiczną, ochrony przyrody, niezaśmiecania i rekultywacji.

Teren, o który chce zadbać stowarzyszenie Kartel Kulturalny wraz z partnerami, którzy włączyli się w akcję, to staw przy pętli autobusowej w Zabrzu-Rokitnicy – kiedyś miejsce relaksu, atrakcji, sportu (można było pływać po nim kajakiem), gdzie zlokalizowany by średniowieczny obiekt historycznych (w zapiskach są informacje o bardzo starym gródku wybudowanym na wzgórzu nad stawem). Staw był zasilany przez lata naturalnymi strumieniami, a także wodą z basenów rekreacyjnych, które znajdowały się na jego tyłach. Baseny zlikwidowano, a zanieczyszczony staw przez lata podupadł.

Stowarzyszenie Kartel Kulturalny zaplanowało akcję w formie happeningu, który odbędzie się 23 kwietnia, w godz. 14.00-17.00. W programie m.in.: koncert zespołu „Bangladesz”, pokazy strażackie, ratownicze, rodzinny piknik, warsztaty recyklingowe i oczywiście sprzątanie stawu.

Link do nadchodzącego wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1699463753636197/