Delegacja z Nevady – fotorelacja

19.04.2016

Dzisiaj (wtorek 19.04) gościliśmy w Zabrzu delegację amerykańskiego Stanu Nevada.
Goście odwiedzili Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, spotkali się z przedstawicielami naszego miasta z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik na czele oraz Śląskiej Akademii Medycznej i Politechniki Śląskiej.
Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim goście mogli poznać historię naszego miasta, jego specyfikę związaną z medycyną, turystyką przemysłową i sportem. Goście zaprezentowali Nevadę jako stan otwarty na współpracę i różne formy działań biznesowych, wyrazili chęć współpracy na polu edukacyjnym i badawczo – rozwojowym.
Przedstawiciele Nevady przekazali obecnym zaproszenie do odwiedzenia ich Stanu. Przebieg wizyty, charakter Stanu Nevada (medycyna jest jedną z kluczowych branż Stanu) dobrze rokują co do przyszłych kontaktów z naszym miastem.