W Zabrzu gości Polska Izba Turystyki

13.04.2016

Dzisiaj, w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza przy ul. Religi 1, odbyło się spotkanie Prezydium Polskiej Izby Turystyki, w którym uczestniczyła także prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Polska Izba Turystyki, obok miasta Zabrze, od lat jest organizatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Praktycznej, której zasięg i znaczenie roku na rok rośnie. Jej dorobek zauważalny jest w skali międzynarodowej. Tematem tegorocznej konferencji, która rozpocznie się w Zabrzu już jutro będzie: „Nowe otwarcie dla turystyki. Niematerialne dziedzictwo przemysłowe”.

– Tematyka postindustrialna nie jest nam obca, jednak każdego roku, gdy gościmy w Zabrzu, odkrywamy tu coś nowego. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem przeobrażeń, jakie się tu dokonują i umiejętności wykorzystania jako atutu przemysłowego dziedzictwa – stwierdził podczas spotkania Grzegorz Chmielewski, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. – Konferencja, w której jutro weźmiemy udział, to wydarzenie wyjątkowo ważne dla naszej branży. Cieszę się, że w jej programie udało się zamieścić po raz pierwszy debatę pomiędzy osobami, które reprezentują miejsca atrakcyjne turystycznie, a przedstawicielami biur podróży.