Już w sobotę w Zabrzu gra miejska w śląskim stylu

12.04.2016

Jeśli chcecie Państwo poznać Zabrze i zachwycić się tym, co śląskie, to zapraszamy do udziału w grze miejskiej zatytułowanej „Ślonski szpil”. Gra odbędzie się w w naszym mieście już w najbliższą sobotę – 16 kwietnia. Udział w grze jest bezpłatny i nie wymaga znajomości śląskiej gwary. Na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkie dzieciaki drobne niespodzianki.

Na czym będzie polegała gra

Zadania gry ulokowane będą w wielu ciekawych miejscach, w tym m.in. w mało znanym budynku stacji sprężarek w strefie naziemnej Sztolni Królowa Luiza oraz w miejscu, gdzie kiedyś była część podziemna Sztolni, a teraz rośnie zespół nowych atrakcji, w tym Park Edukacyjny 12C z urządzeniami przybliżającymi działanie kopalni i zjawiska fizyczne.

Zadania na trasie gry nawiązywać będą do różnych skojarzeń ze śląskością: od górniczych zwyczajów przez kuchnię, gwarę oraz śląskie motywy w kulturze, na grach podwórkowych oraz berach i bojkach kończąc. Oprócz główkowania będzie też miejsce na kreatywność, ruch i sporą dawkę radosnej zabawy.

Na wykonanie zadań gry drużyny otrzymają 4 godziny – od godz. 11.00 do godz. 15.00. Do godz. 15.30 czynna będzie meta w hali MOSiR przy ul. Matejki 6, gdzie trwać będą Międzynarodowe Targi Turystyczne. Ogłoszenie wyników gry i wręczenie nagród zaplanowano ok. godz. 16.30.

Podczas gry przyda się smartfon lub tablet, na który przed grą pobrana zostanie darmowa aplikacja AudioTrip oraz dwie trasy wycieczek po Zabrzu – „Zabrze – Miasto Zmian” oraz „Zabrzański Szlak Modernizmu”. O tym jak pobrać i korzystać z aplikacji więcej na http://www.audiotrip.org/jak_zwiedzac

Jak wziąć udział w grze?

W grze można brać udział w drużynach od 2 do 4 osób. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi mieć ukończone 18 lat. Po raz pierwszy dopuszczamy również udział drużyn bez dorosłego opiekuna. Warunkiem udziału takiej drużyny w grze jest to, że każda z osób będzie miała ukończone 15 lat i przyniesie ze sobą podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w imprezie.
Warunkiem udziału w grze jest zgłoszenie drużyny przed startem. W tym celu należy przybyć w dniu gry między godz. 10.00 a godz. 10.30 do hali MOSiR w Zabrzu, gdzie znajduje się punkt rejestracji. Możliwa jest także wcześniejsza rezerwacja miejsc za pomocą elektronicznego formularza na stronie gry.

Gdzie szukać więcej informacji?

Więcej praktycznych informacji na www.slonskiszpil.pl  

Partnerami gry są: MOSiR w Zabrzu, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Kopalnia Guido, Sztolnia Królowa Luiza, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu oraz Arena Zabrze. Grę realizuje Silesia Events.