Gratka dla motomaniaków: Rajd Targowy!

12.04.2016

 Międzynarodowym Targom Turystyki towarzyszyć będzie niezwykła impreza motoryzacyjna. Rajd organizuje grupa zabrzańskich pasjonatów motoryzacji. – Jesteśmy bandą przyjaciół, która od kilku lat stara się wyremontować kilka zabytkowych samochodów. Co prawda, niewiele z nich skończyliśmy, ale zawsze jakoś udaje nam się na tyle je podrutować i pokleić taśmą, aby dojechać na zloty – piszą o sobie na stronie internetowej.

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji powstało wiosną 2013 roku. Grupa poświęca się nie tylko samochodowej pasji. Prowadzi także działalność dobroczynną i promuje miasto. Stowarzyszenie organizuje, m.in. kultową w motoryzacyjnym środowisku imprezę, Zabrzańskie Klasyki Nocą. Do listy realizowanych akcji doszedł teraz Rajd Targowy. Impreza odbędzie się 16 kwietnia. Uczestnicy rajdu zbierają się o godz. 11 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu przy ul. Matejki 6.

Przedstartowa odprawa rozpocznie się o godz. 12.10. Każda załoga otrzyma mapę z listą zadań i numer startowy. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 12.20 i potrwa dwie i pół godziny. W tym czasie uczestnicy rajdu muszą odnaleźć na mapie Zabrza 30 punktów i wykonać związane z nimi zadania.

Kto może wziąć udział w rajdzie?

– Nie zraźcie się dotychczasowym zakresem naszych imprez! Jak wszyscy wiemy, nasze stowarzyszenie nosi nazwę Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji. I to jest kluczem: nie skupiamy się tylko na Klasykach, ale całej motoryzacji. Dlatego tym razem dopuszczamy przyjazd dowolnym samochodem lub motocyklem. Nieznacznie premiować będziemy samochody, które mają co najmniej 25 lat, ale dobrą zabawę gwarantujemy także posiadaczom zupełnie współczesnych samochodów. W związku z profilem imprezy ograniczamy jednak liczby. Przewidujemy uczestnictwo 50 klasyków i 20 „cywili”. Motocykle nie są liczone w te ograniczenia – informują organizatorzy.

W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psitul mnie!”. Potrzebne są koce, środki czystości oraz karma. Jeden z organizatorów rajdu, w wyznaczonym punkcie będzie przyjmował dary, które potem zostaną przekazane schronisku.

ZAPISY: http://bit.ly/RajdTargowy

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
+48 663-03-53-03 www.ZSMM.pl
e-mail: kontakt@zsmm.pl