Znane są już wyniki plebiscytu na 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego

11.04.2016

Kapituła plebiscytu na 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego jednogłośnie zdecydowała, iż zwyciężczynią tegorocznej edycji została prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Uroczysta gala, w trakcie której wręczono nagrody, odbyła się wczoraj, 10 kwietnia, w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiet najbardziej kreatywnych, odważnych, przedsiębiorczych, zaradnych, które mają wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Pierwszy odbył w 2009 r., a drugi dwa lata temu. W tym roku odbyła się trzecia edycja plebiscytu. Był on trzyetapowy. Najpierw wyłonione zostało Pań nominowanych do tytułu, a później spośród nich czytelnicy Dziennika Zachodniego oraz Internauci wybierali 50 najbardziej wpływowych. W trzecim etapie, Kapituła złożona z osobistości województwa śląskiego wyłoniła w tajnym głosowaniu 10 Pań, które – zgodnie z otrzymaną liczbą głosów – zajęły miejsca od 1 do 10 w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych kobiet z naszego województwa.

Kapituła postanowiła, oprócz wyłonienia najbardziej 10 wpływowych Pań, przyznać także wyróżnienie specjalne Joannie Wnuk-Nazarowej, dyrektor NOSPR.
 

foto: Dziennik Zachodni

Więcej:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/drzazga-mankaszulik-jonas-te-nazwiska-warto-zapamietac,9813094/

oraz

http://www.dziennikzachodni.pl/regiony/a/malgorzata-mankaszulik-najbardziej-wplywowa-kobieta-woj-slaskiego-2016-wideo-zdjecia,9851751/