Zainaugurowano akcję Honorowy Dawca Energii Fortum

10.04.2016

Treningiem Zumba Fitness na terenie Areny Zabrze zainaugurowano tegoroczną edycję akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.

W tym roku mieszkańcy Zabrza po raz kolejny mogą wziąć udział w programie charytatywnym Honorowy Dawca Energii Fortum. Inicjatywa pozwala na wspieranie potrzebujących poprzez aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Udział w akcji jest bezpłatny i wymaga jedynie ściągnięcia prostej w obsłudze aplikacji mobilnej.

Liczniki projektu Honorowy Dawca Energii Fortum ruszyły 9 kwietnia . Akcja będzie się odbywała w pięciu polskich miastach, w których działa firma energetyczna Fortum: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Darmowa aplikacja mierząca aktywność fizyczną zamieniać będzie kilometry na energię. Z kolei ilość energii przełoży się na realną pomoc finansową dla organizacji charytatywnych w poszczególnych lokalizacjach. Ważne jest, że nie tylko mieszkańcy powyższych miast mogą ruszać się i pomagać – może to zrobić każdy, musi tylko wybrać w aplikacji miasto, które chce wspierać.

Przez cały czas trwania akcji kolejne porcje wyprodukowanej energii, liczonej w watogodzinach, są sumowane zarówno dla osób indywidualnych jak i całych miast. Po 30 września, kiedy liczniki energii zostaną zatrzymane, Fortum przekaże darowiznę na cele charytatywne w każdej z 5 lokalizacji. Wysokość darowizny uzależniona będzie od miejsca w rankingu miast, czyli ilości energii wyprodukowanej przez osoby wspierające dane miasto.

Beneficjentem akcji w Zabrzu jest Stowarzyszenie „KONTAKT” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Fundusze zdobyte w programie HDEF zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji ogólnorozwojowej dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym w szczególności: rehabilitację ruchową, hipoterapię oraz wyjazdy turystyczno-krajoznawcze.

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne działające na systemach iOS, Android oraz Windows Phone. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii.