Przed nami Zabrzańskie Targi Edukacyjne

05.04.2016

Już jutro, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, odbędą się Zabrzańskie Targi Edukacyjne – XVIII „Szkolne Prezentacje’2016”. To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ok. 2 tys. uczniów zabrzańskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 9.00.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół ponadgimnazjalnych, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku prac, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom ponadgimnazjalnym oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Wzorem lat ubiegłych zwiedzanie ekspozycji odbywać będzie się w zorganizowanych grupach i pod opieką nauczycieli, wg ustalonego wcześniej harmonogramu zwiedzania. Pierwsze wejście zaplanowano na godz. 9.30, a nst. co pół godz. aż do godz. 16.00.

W załączeniu szczegółowy Regulamin imprezy.