Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

04.04.2016

W sobotę, 2 kwietnia, zabrzanie włączyli się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Z tej okazji szereg akcji przygotował Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w ramach Kampani Społeczno-Informacyjno-Edukacyjna „Niebieskie Zabrze".

Obchody rozpoczął Niebieski Dogtrekking w Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych nr 41 we spółpracy ze Szkołą Podstawową nr 15.

Dalsza część obchodów Dnia Wiedzy o Autyzmie odbyła się w budynku ZSS nr 41, gdzie przygotowano m.in. koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu, występ artystyczny uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem Teatru Rzepka działającego przy Zespole Szkół nr 41 oraz pokaz sztuk walki Aikido w wykonaniu dzieci, w tym ze spektrum autyzmu trenującej w Europejskiej Federacji Yoshinkan Aikido.

Zwieńczeniem sobotnich uroczystości był Niebieski Korowód – przejście uczestników happeningu z Zespółu Szkół Specjalnych nr 41 na skwer przy pomniku Wincentego Pstrowskiego. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz wypuszczono w niebo niebieskie balony.

W ramach akcji "Niebieskie Zabrze", 9 kwietnia, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, odbędzie się projekcja filmu pt. "Mary i Max".