Młodzież uczyła się przedsiębiorczości

18.03.2016

W Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu przez tydzień gościli uczniowie i nauczyciele z Malty, Grecji, Włoch, Estonii, Norwegii i Anglii. Przyjechali do naszego miasta w ramach projektu Erasmus + „BEST” by uczestniczyć w zajęciach związanych z rozwijaniem umiejętności bycia przedsiębiorczym – planowaniem prowadzenia własnej działalności gospodarczej, opracowaniem konkursu na najlepszy projekt biznesowy. Młodzi przedsiębiorcy tworzyli plakaty, ulotki, prezentacje i oczywiście doskonalili znajomość języka angielskiego.

Aktywność młodzieży nie ograniczyła się wyłącznie do zajęć projektowych: goście spędzili wolny czas na basenie miejskim „Aquarius”, w Multikinie, na zajęciach sportowych w „Dziesiątce”. Mieli okazję zjechać na poziom 320 kopalni Guido i zapoznać się z ciężką górniczą pracą.

– To było niezmiernie ekscytujące przeżycie dla mnie i moich uczniów znaleźć się pod ziemią, jechać podwieszaną kolejką, przeciskać się przez wąskie przejścia, słyszeć ogłuszający huk pracujących maszyn – powiedział na zakończenie wizyty w Kopalni Guido Robert Vella z Malty.

Zagraniczni goście zwiedzili też zabytkowy Kraków oraz pochylili się nad cierpieniem więźniów obozu Auschwitz. Liczne zajęcia w gronie przyjaciół znacznie zacieśniły więzy przyjaźni, zniosły dzielące bariery językowe i kulturowe.