Misja z Nevady w Katowicach – spotkanie biznesowe

18.03.2016

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprasza do udziału w spotkaniu z firmami amerykańskimi ze stanu Nevada, które odbędzie się 18 kwietnia. Wezmą w nim udział przedstawiciele firm zainteresowanych podjęciem współpracy w zakresie produkcji i dystrybucji swoich produktów na rynki Polski i Europy.

 Udział w spotkaniach umożliwi:

  • nawiązanie kontaktów biznesowych,
  • wymianę doświadczeń z zagranicznymi przedstawicielami biznesu,
  • pozyskanie nowych zleceń.

Oficjalnym językiem spotkań będzie język angielski.

Spotkania B2B odbędą się w formule bezpośredniej rozmowy w języku angielskim bez obecności tłumacza w siedzibie RIG w Katowicach w godzinach 13.00–17.00.

 Formularz zgłoszeniowy -> http://rig.katowice.pl/aktualnosci/1482-spotkaniu-z-firmami-amerykanskimi-ze-stanu-nevada

Dlaczego warto tam być?
– Nevada jest jednym z kilku stanów bez stanowego podatku od dochodów osobistych. Opcje podatkowe są w kompetencjach władz hrabstw.
– Czołowy park technologiczny w Nevadzie, Tahoe-Reno Industrial Center (TRIC), jest największym parkiem technologicznym na świecie pod względem powierzchni. Zajmuje on ponad 43 300 hektary ziemi. Właśnie tutaj, TESLA wybudowała największą na świecie fabrykę baterii.
– W Nevadzie wynaleziono pierwszy na świecie bezzałogowy statek latający (dron), a stan ten dostał od rządu federalnego wyłączność na ich testowanie (polscy producenci, którzy będą chcieli wejść na rynek dronów USA, będą musieli je testować w Nevadzie).
– Idealne warunki na testowanie samolotów bezzałogowych, średnio 320 słonecznych dni, mała populacja, a jednak niedaleko dużych miast, takich jak: Las Vegas, Reno, Carson City.
– Prawie 150 lat temu zostały wykryte wielkie depozyty minerałowe w Nevadzie, a górnictwo jest to nadal główny sektor gospodarki tego stanu. Znajdujące się tutaj światowej klasy złoża złota i srebra, stanowią największy eksport Nevady. Również, największa Polska inwestycja górnicza w Stanach Zjednoczonych, mieści się właśnie w Nevadzie.
 

W razie pytań prosimy o kontakt: Przemysław Grzywa, pgrzywa@rig.katowice.pl, tel. 695 400 481