Morderczy trening 350 metrów pod ziemią

16.03.2016

Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy nie boją się ciemności, wysokich temperatur, i morderczego wysiłku do udziału w kolejnej odsłonie treningu pod ziemią. W najbliższą sobotę, 19 marca, na niedawno otwartym Poziomie 355 Kopalni Guido w Zabrzu, odbędzie się trening przed Runmageddonem Silesia, zaplanowanym niespełna miesiąc później na terenie zabrzańskiej hałdy KWK Makoszowy.

Będzie to już drugie takie wydarzenie organizowane w tym miejscu. Ponieważ oba cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników i zebrały wiele pozytywnych słów, organizatorzy postanowili zorganizować trening wspólnie z Kopalnią Guido i Stowarzyszeniem Skuteczni dla Zabrza również w tym roku. Zawody będą równocześnie doskonałym treningiem przed Runmageddonem Classic Silesia oraz po raz pierwszy rozgrywanym na Śląsku – Nocnym Runmageddonem Rekrut. Oba biegi zostaną rozegrane 9 kwietnia w Zabrzu.

Na najlepiej przebranych zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet czeka niesamowita nagroda, czyli przejażdżka samochodem terenowym po hałdach z Mistrzem Polski w rajdach z RMF 4Racing Team!

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events. Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnicy prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i + 15 przeszkód), Rekrut (6 km i + 30 przeszkód), Classic (12 km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21 km i + 70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych, jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu.
Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy. W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44 km i ponad 140 przeszkód.

Trening RMG Silesia:
Kopalnia Guido, ul. 3 Maja 93, Zabrze
19 marca 2016, start od godz. 8.30.
Zapisy na stronie www.runmageddon.pl

Współorganizatorami wydarzenia są: Kopalnia Guido w Zabrzu i Stowarzyszenie Skuteczni dla Zabrza.