Zapal się na niebiesko

15.03.2016

 2 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Autyzmu, ustanowiony w 2008 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Symbolem tej międzynarodowej kampanii jest kolor niebieski. Do akcji po raz kolejny przyłączy się także Zabrze. Jedną z największych atrakcji tego dnia będzie zapewne Niebieski Dogtrekking, czyli marsz na orientację w towarzystwie psów.

Zawody odbędą się w Parku Leśnym przy ul. Czołgistów i Matejki. Z kolei w Zespole Szkół Specjalnych odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Po tym koncercie, z własną prezentacją artystyczną, wystąpią uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem z Teatru Rzepka, działającego przy Zespole Szkół nr 41 w Zabrzu. Swoje umiejętności zaprezentują także młodzi adepci sztuki walki Aikido.
 
Bogaty w wydarzenia dzień zakończy niebieski korowód ulicami Zabrza. Równocześnie, w CH Platan trwać będzie akcja informacyjna „Zapal się na niebiesko”, przygotowana przez Klub Rodziców JiM. Z kolei w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Konopnickiej 3, w godzinach 15.00 – 17.00, bezpłatnych konsultacji i porad na temat autyzmu udzielą specjaliści: logopeda, psycholog i terapeuta.