Dzień św. Patryka na Kopalni Guido

15.03.2016

W najbardziej niekonwencjonalnej scenerii w Europie, Zabrze uczci dzień św. Patryka, patrona Irlandii. To kraj kojarzący się z zielenią. Ale czyż ten kolor nie tworzy doskonałej kompozycji z czernią podziemnych, górniczych chodników? Kopalnia Guido w najbliższy piątek, 18 marca, przeniesie nas w niepowtarzalny klimat, atmosferę i nastrój „zielonej” wyspy. 320 metrów pod ziemią zabrzmi celtycka muzyka i poleją się tradycyjne, irlandzkie napoje.

Impreza rozpocznie się o godz. 20.00. Na rozgrzewkę zagra gliwicki zespół The Blackbird. Grupę tworzą doświadczeni rockmani, łączący różne stylistyki i doświadczenia muzyczne, od bluesa aż po metal. Ich twórczość stała się wypadkową wszystkiego, czego słuchali i grali wcześniej. Sami nazywają to Heavy Rockiem, a ich utwory są wyjątkowo zróżnicowane. Na koncertach The Blackbird nikt nie ma prawa się nudzić.
 
Tuż po gliwiczanach, o godz. 21.00 wystąpi zespół Shannon, z premierą albumu „Crowded Head”. Shannon to zespół, którego miłośnikom irlandzkich dźwięków przedstawiać nie trzeba. Od kilkunastu lat grupa plasuje się w czołówce wykonawców muzyki celtyckiej w Polsce, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.
 
Shannon występuje na scenie od ponad 20 lat! Zespół powstał w 1994 roku w Olsztynie. Wraz z formacją ELPHIN, od 2002 roku artyści współtworzyli „Dublin Dancers”, jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce. Na przestrzeni lat Shannon wydał 8 albumów i stworzył muzykę do filmu: „1409. Afera na zamku Bartenstein”. Dwudziestolecie pracy artystycznej stało się pretekstem do stworzenia wyjątkowego projektu muzycznego zatytułowanego Celtic Rivers Orchestra, w którym wziął udział, m.in. Zbigniew Namysłowski, legenda polskiego jazzu. W ostatnim czasie, na zaproszenie Grzegorza Turnaua muzycy Shannon współtworzyli muzykę do multimedialnego spektaklu „Podróże Guliwera” wystawianego w Teatrze Polskim w Warszawie. Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień.
 
Zjazdy pod ziemię rozpoczną się o godz. 19.00. Bilety kosztują 35 zł od osoby, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem tel.: 32 271 40 77.