Dzięki współpracy z Jeronimo Martins powstanie nowe przejście dla pieszych

15.03.2016

Przy ul. Wolności 88 powstał niedawno market. Nowa placówka handlowa od dnia otwarcia cieszy się dużą popularnością, ale mieszkańcy narzekają na problemy z dotarciem do sklepu. Najbliższe przejście dla pieszych znajduje się w odległości kilkuset metrów. Część klientów pokonuje czteropasmową jezdnię w niedozwolonych miejscach, przebiegając również przez torowisko tramwajowe. Dzięki współpracy samorządu i prywatnego inwestora, problem udało się rozwiązać.

Porozumieliśmy się z Jeronimo Martins. Firma, pod naszym nadzorem i kierownictwem, wybuduje w bezpośredniej okolicy marketu przejście dla pieszych. Nad bezpieczeństwem będą czuwać sygnalizatory świetlne – mówi Kazimierz Ladziński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej.

Właściciel marketu przeznaczy na tę inwestycję 300 tys. zł. Przejście powstanie w wyjątkowo trudnym rejonie. Na krótkim odcinku znajduje się aż siedem dróg podporządkowanych i wyjazdów z nieruchomości. Przy okazji tej inwestycji zabrzańscy urzędnicy zmienią geometrię ulicy Wolności pod pobliskim wiaduktem kolejowym. Wszystko po to, aby ułatwić pieszym przejście chodnikiem w kierunku Maciejowa.