Dzieci namalują wymarzoną szkołę

14.03.2016

„My school is my future” („Moja szkoła to moja przyszłość”), to hasło towarzyszące konkursowi plastycznemu organizowanemu przez Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zabrzu oraz Międzynarodową Szkołę Podstawową w Zabrzu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają dzieci z klas 0-III szkół podstawowych oraz oddziałów sześciolatków funkcjonujących w przedszkolach. Celem konkursu jest przedstawienie wymarzonej szkoły widzianej oczami dziecka jako miejsca przyjaznego nauce i zabawie poprzez doświadczanie.

Prace przyjmowane będą do 29 kwietnia br., a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród indywidualnych połączone z wernisażem prac odbędzie się 12 maja br. w siedzibie Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Zabrzu (pl. Warszawski 6).

Główną nagrodą w konkursie jest 6-cio miesięczne stypendium w Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Zabrzu – pierwszej tego typu placówce na Śląsku, która jednocześnie połączy polską i brytyjską podstawę programową. Drugą nagrodą jest udział w obozie językowym w Jastrzębiej Górze połączonym z wycieczką promową do Szwecji. Trzecia nagroda to zestawy edukacyjne.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronach: www.miedzynarodowaszkola.eu oraz www.szkolaplastyczna.eu