Przy ul. Trocera powstanie komfortowe osiedle

10.03.2016

Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zabrzu jest wiodącym zarządcą nieruchomości w regionie. Począwszy od 2007 r. Spółka konsekwentnie realizuje politykę budownictwa społecznego Miasta Zabrze, budując mieszania pod wynajem.

W ciągu ostatnich pięciu lat zabrzański ZBM – TBS Sp. z o.o., w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, wybudował budynki mieszkalne wielorodzinne w centrum Zabrza przy ul. Sobieskiego 51 (10 mieszkań) i ul. Niedziałkowskiego 11-13 (28 mieszkań).
Z uwagi na nieustające zapotrzebowanie na nowe „M”, jak również chęć ugruntowania swojej znaczącej roli w realizacji miejskiej polityki mieszkalnictwa, Spółka planuje w najbliższych latach realizację kolejnych inwestycji na terenie Zabrza.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowych budynków mieszkalnych przy ul. Trocera. Do 2019 r. powstanie tu komfortowe osiedle złożone z sześciu nowoczesnych czterokondygnacyjnych budynków wraz z infrastrukturą techniczną i drogową. Na mieszkańców czekać będą 72 mieszkania o powierzchni od 33 m2 do 67 m2. Dostępne będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwu i trzypokojowe.

– Bogaty wybór lokali pod wynajem o różnej powierzchni i liczbie pokoi sprawia, że każdy znajdzie tu ofertę odpowiadającą jego potrzebom – stwierdza Stanisław Błaszkiewicz, prezes Zarządu ZBM-TBS Sp. z o.o.w Zabrzu – Niezależnie od wielkości, nasze mieszkania charakteryzuje wysoka jakość wykonania, przemyślany i funkcjonalny rozkład, dający szerokie możliwości własnej aranżacji wnętrz.

Na terenie inwestycji zaprojektowano układ drogowy z nowym zjazdem z ul. Trocera. Dla lokatorów przygotowanych zostanie 96 miejsc parkingowych. Dla najmłodszych zaplanowano plac zabaw z licznymi atrakcjami, a myśląc o komfortowym wypoczynku wszystkich mieszkańców zaprojektowano wygodne ławki wśród zieleni.

– Niewątpliwym atutem naszej inwestycji jest lokalizacja w centrum miasta, a jednocześnie w cichym zielonym otoczeniu – dopowiada Beata Kamińska. – Dla przyszłych lokatorów z pewnością znaczenie będzie też miała doskonała komunikacja oraz to, że przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości zaledwie kilku minut od projektowanego osiedla. Ponadto sklepy, przedszkola, szkoły, służba zdrowia, punkty usługowe, gastronomiczne – to infrastruktura, która w tej lokalizacji jest dostępna już od lat. Mieszkania przy ul. Trocera mogą stać się wymarzonym domem.

Więcej informacji na: www.zbm-tbs.zabrze.pl