"Moda na polski"

04.03.2016

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się siódma edycja "Mody na polski". To wydarzenie artystyczne, w którym udział bierze młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta.

Patronat honorowy nad imprezą objęli m.in.: Maria Pańczyk-Pozdziej, senator RP, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza oraz prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, przedsięwzięciu za każdym razem towarzyszą refleksje podkreślające wielowymiarowość języka polskiego w jego różnorodnych odmianach, w jego postaci regionalnej i narodowej. „Miłość jest własny bieg bycia naszego…” – te słowa towarzyszyły tegorocznej „Modzie na polski”. Oprócz występów młodzieży, na deskach MOK usłyszeliśmy także monolog Marka Jona, wiceślązaka roku 2014 oraz koncert zespołu Leniwiec. W trakcie imprezy podziwiać można było także wystawę obrazów uczniów zabrzańskich szkół plastycznych z Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu.