Zaproszenia na spotkania w bibliotece

25.02.2016

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu zaprasza na kolejne spotkania z zaproszonymi gośćmi.

3 marca, o godz. 17.00, w czytelni ogólnej MBP (Zabrze, ul. Wyzwolenia 4), odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem Bieńkiem “Hajerem” pt. “Azja na wesoło”.

Mieczysław Bieniek jest emerytowanym górnikem kopalni „Wieczorek”. Po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. Od wielu lat podróżuje samotnie po świecie. Zwiedził większość krajów Azji, był w Afryce i Ameryce Południowej. Jest cenionym prelegentem, autorem kilku książek. Z pasją fotografuje i robi amatorskie filmy ze swoich podróży.

7 marca, o godz. 17.30, w filii nr 2 MBP (Biskupice, ul. Bytomska 28), odbedzie się natomiast wernisaż wystawy pt. “Werner Szczepanik – malarstwo”. Wystawę będzie można oglądać od 3 do 31 marca br.

Werner Szczepanik specjalizuje się w malarstwie olejnym. Jego twórczość charakteryzuje solidny warsztat artystyczny, dzięki któremu realizuje się w różnorodnej tematyce – od pejzażu industrialnego Śląska, poprzez portrety aż po subtelne akty kobiece. Autor zorganizował wiele wystaw indywidualnych, bierze czynny udział w wystawach zbiorowych. Od wielu lat związany jest z Grupą "18 Obsydian".

Wstęp na oba spotkania jest wolny.