Zabrzańskie Ateny przyznane

15.02.2016

"Zabrzańskie Ateny" w tym roku trafiły do prof. Andrzeja Karbownika, rektora Politechniki Śląskiej oraz znanej i cenionej zabrzańskiej firmy Elzab. Gratulujemy wyróżnionym tak zaszczytnej i prestiżowej nagrody.
 

ELZAB S.A. to zabrzańska firma produkująca najwyższej jakości urządzenia elektroniczne i świadcząca kompleksowe usługi setkom tysięcy klientów. Wdrażając nowoczesne technologie i standardy efektywnego zarządzania odpowiada wyzwaniom konkurencyjnego rynku, każdego roku umacniając swoją pozycję lidera w branży wytwórców urządzeń fiskalnych. Dzięki eksportowi swoich cenionych przez użytkowników produktów ELZAB S.A. nie tylko buduje światową renomę, lecz pełni również rolę ambasadora Zabrza w świecie biznesu.
 

Dzięki osobistemu zaangażowaniu profesora Andrzeja Karbownika powstał prężnie funkcjonujący Wydział Inżynierii Biomedycznej w Zabrzu. Rektor Andrzej Karbownik przez wiele lat związany był
z Zabrzem jako dziekan dynamicznie rozwijającego się Wydziału Organizacji i Zarządzania. Rozbudowa kampusu uczelni, unowocześnienie bazy dydaktycznej i poszerzenie oferty edukacyjnej spowodowało,
że Politechnika Śląska stała się jednym z symboli, które przyczyniają się do ugruntowania marki Zabrza jako miasta nauki.
 

Nagroda Prezydenta Miasta Zabrze „ZABRZAŃSKA ATENA” powstała, aby uhonorować osoby oraz instytucje, które kierując się mądrością, doświadczeniem i profesjonalizmem osiągają wspaniałe sukcesy. Tryumfy myśli, wiedzy, pracowitości, kreatywności i zaangażowania.
Nagrodą to uznanie, podziw i satysfakcja. Laureaci bowiem dzięki swym indywidualnym osiągnięciom przyczyniają się do tworzenia miasta naszej przyszłości – nowoczesnego Zabrza czerpiącego z bogatych tradycji i wciąż pomnażającego swój potencjał dla dobra mieszkańców, turystów i inwestorów.