24. Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów

15.02.2016

Zabrzańskie derby w finale 24. Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze.

W tym corocznym, dwudniowym, halowym turnieju uczestniczyło 8 drużyn, w tym dwie zagraniczne. Mecze rozegrano na hali MOSiR-u przy ul. Matejki 6, a głównym organizatorem było Miasto Zabrze. Zawodnicy SKS Gwarek Zabrze zanim dotarli do finału rozegrali w grupie A dwa mecze zakończone bezbramkowymi remisami i rozstrzygniętymi w rzutach karnych: niekorzystnie 1:3 z drużyną KS Stadion Śląski Chorzów i korzystnie z drużyną Podokręgu Zabrze 3:2. Trzeci mecz z FK Lokomotiva Trnava zawodnicy Gwarka wygrali już pewnie 2:0. Zwycięstwo w grupie przyszło im z wielkim trudem, bowiem zawodnicy drużyny Podokręgu Zabrze zdobyli tyle samo punktów co Gwarek i o zajęciu pierwszego miejsca w grupie (i awansie wprost do finału) zdecydowały wygrane w stosunku 3:2 rzuty karne po zremisowanym 0:0 meczu pomiędzy tymi drużynami.

Z kolei w grupie B zawodnicy Górnika Zabrze rozegrali 3 zwycięskie mecze z drużynami KS ROW 1964 Rybnik (2:1), Opir Lwów (2:0) i GKS MOSiR Jastrzębie (2:0).

W finale grający dotąd gładko zawodnicy Górnika trafili na rywala z Biskupic i odnieśli pierwsza porażkę w turnieju ulegając rywalom aż 0:4. Gwarek Zabrze mający za sobą wyrównane mecze grupowe zagrał najlepiej i najskuteczniej w najważniejszym turniejowym meczu i został zwycięzcą turnieju.

W meczu o 3 miejsce zawodnicy KS ROW 1964 Rybnik pokonali po bezbramkowym remisie zawodników Podokręgu Zabrze w rzutach karnych 3:2. Kolejne miejsca w turnieju zajęli:
5. Szkółka Piłkarska MOSiR Jastrzębie
6. KS Stadion Śląski Chorzów
7. Opir Lwów
8. FK Lokomotiva Trnava
Z czterema trafieniami na koncie Dominik Mąka z Górnika Zabrze został królem strzelców turnieju.