Arena Zabrze na finiszu

28.01.2016

Wielkie Derby Śląska na stadionie w Zabrzu już 21 lutego. Trzy dwupoziomowe trybuny z 24 tys. miejsc – tak ma się prezentować nowe oblicze zabrzańskiego sportu tego dnia. Ostatnie prace wykończeniowe realizuje ponad 400 osób.

Zamontowane zostały już wszystkie krzesełka, zakończono także aranżację pomieszczenia obsługi imprezy masowej, tzw. skyboksa. Gotowe jest także, przetestowane podczas ostatniego meczu rundy jesiennej, nagłośnienie obiektu. Zamontowane zostały wszystkie instalacje wodne i kanalizacyjne, trwają ostatnie prace związane z montażem sanitariatów. Uruchomiono także wymiennikownie: energia cieplna do pomieszczeń nowego obiektu dostarczana jest bezpośrednio z nich. Na ostatniej prostej są także roboty wykończeniowe takie jak: okładziny z płytek w kioskach gastronomicznych i sanitariatach zlokalizowanych na poziome + 1 oraz okładziny ścian z płyt włókno-cementowych. Wykonawca elewacji zakończył prace związane z montażem ażurowej elewacji z rurek aluminiowych. Obecnie montowana jest zewnętrzna szklana fasada na poziomie +2, gdzie mieścić się będą loże VIP i Klub Biznesowy. Realizowane są także prace wykończeniowe we wnętrzach lóż i Klubu. Trwają ostatnie prace przy zewnętrznym układzie drogowym. Nową nawierzchnię zyskały ciągi piesze wzdłuż ulic Damrota i Roosevelta, oraz wjazd w strefie kibiców gości, a także cała ulica Olimpijska. Zasilanie obiektu w energię elektryczną odbywa się ze specjalnie w tym celu wybudowanego przyłącza stałego.

Gotowy do uruchomienia jest także system sygnalizacji pożaru, którym objęte są wszystkie pomieszczenia w obiekcie. System ten został właśnie przetestowany i działa bez zarzutu: dobrze słyszalne są wszystkim komunikaty dźwiękowe, które mają ułatwić spokojną ewakuację w przypadku pojawienia się ognia.

Po gruntownym sprzątaniu, obiekt będzie gotowy do przejścia koniecznych przed uruchomieniem odbiorów. Co istotne – działają wszystkie docelowe serwery, na których zainstalowano oprogramowanie systemu sprzedaży biletów.

Sprzedaż biletów na Wielkie Derby Śląska ruszy na początku lutego.