Nowe alkotesty dla zabrzańskiej policji

19.01.2016

19 stycznia br., na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu przekazano osiem nowoczesnych alkotestów. Zakup urządzeń, wartych 32 tys. zł, został sfinansowany z budżetu Miasta Zabrze w ramach porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Tym samym Wydział Ruchu Drogowego zabrzańskiej policji wzbogacił się o siedem poręcznych Alcotestów 6820, które przeznaczone będą do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników ruchu na terenie Zabrza oraz jeden większy, przenośny Alcotest 9510 IR. Wynik badania przeprowadzonego na Alcotest 9510 może posłużyć jako materiał dowodowy. Uzupełni on więc stacjonarne urządzenia starszego typu, które znajdują się na poszczególnych posterunkach. – Nie będzie zatem konieczności przywożenia osób na komendę, ale będzie można wysłać radiowóz z alkotestem, co znacznie usprawni naszą pracę – przyznają policjanci.

Zakup urządzeń jest efektem długofalowej polityki miasta realizowanej we współpracy z policją, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Służyć temu mają między innymi kontrole trzeźwości – w minionym roku zostało im poddanych ponad 290 tys. kierowców.