Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji

12.01.2016

16 stycznia, w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji.

 

Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są w ramach podziękowań już niemal od dwudziestu pięciu lat. Wręczane są nieprzeciętnym osobowościom, firmom, instytucjom i organizacjom, które wyróżniają się niezwykłą aktywnością.

Idea Laurów jest ponadczasowa, ma łączyć ludzi oraz wskazywać wartości, na których warto budować ład społeczny. To niestrudzone poszukiwanie dobra, którego nie brakuje w naszym regionie. Uroczystość Laurów stwarza okazję do jego pokazywania – podkreśla Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, przewodniczący Kapituły Laurów.

Wśród dotychczasowych Laureatów znalazły się takie osobistości jak: Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, José Manuel Durão Barroso, Javier Solana, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Bogdan Borusewicz, czy Krzysztof Penderecki. Laurem wyróżniona została także Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, która otrzymała Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji. To zaszczytne odznaczenie trafiło też do wielu osób związanych z Zabrzem.

W tym roku, na podstawie decyzji Kapituły, najważniejszy Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji zostanie wręczony Hannie Suchockiej, która obejmowała urząd premiera RP w latach 1992-1993 r.

W części artystycznej XXIV edycji Laurów Umiejętności i Kompetencji odbędzie się specjalny koncert dedykowany Laureatom pt. „Ray Wilson – Genesis Classic”, podczas którego będzie można usłyszeć największe przeboje grupy Genesis oraz utwory solowe Raya Wilsona w wykonaniu samego artysty.

Więcej informacji na stronie: www.laury.rig.katowice.pl