IX Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”.

08.01.2016

8 stycznia br., w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IX Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”.

Komisja w składzie: Barbara Strzodka – nauczyciel muzyki w SP nr 18 w Zabrzu, Ewa Wigezzi-Skałka – nauczyciel teorii muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II ST. w Cieszynie oraz Krzysztof Ligocki – organista w parafii pw. NSPJ w Zabrzu, wyłoniła nst. laureatów:

w kategorii szkoła specjalna:

I miejsce: Dawid Mańkowski z Zespołu Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu
II miejsce: Krystian Stawikowski z Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu
III miejsce: Zespół Cicho – sza! z Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu
Wyróżnienia:
• Zespół Wesoła Gromada z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu
• Kamila Strużyńska z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 w Zabrzu

w kategorii klasy I-III szkoły podstawowej:

SOLIŚCI:
I miejsce: Paweł Żurawski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Gliwicach
II miejsce ex aequo:
• Natalia Brożek ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu
• Wiktoria Brożek ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu
III miejsce: Daniel Maj ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu

ZESPOŁY:
I miejsce: Zespół Iskierki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach
II miejsce: Zespół z klas I-III z Zespołu Szkół w Wieszowie
III miejsce: Dzieci z Grzybowic z Dzielnicowego Ośrodka Kultury

w kategorii klasy IV-VI szkoły podstawowej:

SOLIŚCI:
I miejsce: Łukasz Konieczny ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu
II miejsce: Aleksandra Gołdy ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu
III miejsce: Klara Baron ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Zabrzu

ZESPOŁY:
I miejsce: Zespół wokalny Karolinka ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu
II miejsce: Zespół wokalny Crescendo ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu
III miejsce ex aequo:
• Zespół z klas IV-VI z Zespołu Szkół w Wieszowie
• Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zabrzu

w kategorii gimnazjum:

SOLIŚCI:
I miejsce: Karolina Gonet z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach
II miejsce: Paulina Tomkiewicz z Osiedlowego Domu Kultury „Pulsar” w Rudzie Śląskiej
III miejsce: Michalina Kukla z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu

ZESPOŁY:
I miejsce: Chór Tarantella z Gimnazjum nr 21 w Zabrzu
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Zespół wokalny z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu

w kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

SOLIŚCI:
I miejsce ex aequo:
• Marcin Gad z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu
• Marta Chromy z Osiedlowego Domu Kultury „Pulsar” w Rudzie Śląskiej
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Agnieszka Bednarczyk z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gliwicach

ZESPOŁY:
I miejsce ex aequo:
• Chór Cantores don Bosco z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu
• Chór Schola Cantorum z Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu