Ulicami Zabrza przejdzie Orszak Trzech Króli

06.01.2016

6 stycznia 2016 r., przez sześć miast naszej diecezji: Gliwice, Zabrze, Bytom, Pyskowice, Tarnowskie Góry i Lubliniec, przejdzie Orszak Trzech Króli. Patronat honorowy nad Orszakiem objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

W Zabrzu Orszak będzie podzielony na trzy strumienie, które równocześnie, o godz. 14.00, wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, najpierw na placu pod pomnikiem Wincentego Pstrowskiego, przemaszerowując później do miejsca docelowego, czyli na plac przed kościołem Św. Anny. Każda z grup będzie poprowadzona przez jednego króla, jadącego na koniu lub wielbłądzie. Dla każdej z nich przewidziano również jeden dominujący kolor: czerwony, żółty i niebieski.

Grupa czerwona wyruszy spod kościoła pw. św. Kamila, grupa niebieska – spod kościoła pw. św. Józefa, zaś grupa żółta – spod Hali Pogoni. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem Orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed kościołem pw. św. Anny. Później nastąpi wspólne kolędowanie.

Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej wraz z Urzędem Miejskim w Zabrzu zapraszają każdego mieszkańca Zabrza do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu, jakim jest Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy Orszaku byli ubrani w kolorowe stroje, w zależności od koloru grupy, do której dołączą, czy też posiadali jakieś inne elementy w tym kolorze.