Syzyf w kategorii „Prezydent Roku” dla Prezydent Zabrza

14.12.2015

10 grudnia 2015 roku w Warszawie w Sali Głównej Centralnej Biblioteki Rolniczej odbył się III Kongres Nowoczesnej Gospodarki poświęcony rozwojowi firm i banków, zagranicznej ekspansji polskich firm oraz opodatkowaniu handlu.
W Kongresie wzięło udział 120 przedstawicieli środowiska małych i średnich przedsiębiorstw oraz zaproszeni goście, parlamentarzyści i samorządowcy zajmujący się polską gospodarką.
W części uroczystej Kongresu zostały wręczone statuetki i dyplomy Instytutu Nowoczesnego Biznesu oraz statuetki i dyplomy Syzyfa Roku 2015.

Statuetkę Syzyfa w kategorii „Prezydent Roku” otrzymała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik. O nagrodę dla Prezydent Zabrza wnioskowało Zabrzańskie Stowarzyszenie Kupieckie, za „czynne zaangażowanie w aktywizacji gospodarczej i obywatelskiej na rzecz lokalnej przedsiębiorczości”. Nagrodę podczas Kongresu Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie odebrała Katarzyna Kucia z Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.
Przyznanie „Syzyfa Roku 2015″ w kategorii „Prezydent Miasta” naszej Prezydent, Kapituła Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej uzasadniła Jej wkładem w rozwój przedsiębiorczości w Mieście, w szczególności za utworzenie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Biura ds. Inwestora, a także za wsparcie w utworzeniu w Zabrzu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Dyplomy i statuetki wyróżnionym firmom i bankom wręczyli Zdzisław Sokal, doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego przedstawiciele w Komisji Nadzoru Finansowego, poseł Adam Abramowicz, członek Komisja do Spraw Unii Europejskiej, Janusz Rakowski, prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Nowoczesnego Biznesu.

Poniżej relacja fotograficzna z uroczystości.