Spotkanie autorskie w bibliotece

01.12.2015

W najbliższy czwartek, 3 grudnia, o godz. 17.00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu odbędzie się spotkanie z autorami książki pt. „Greckie pomidory, czyli nowy dom na końcu drogi”. Joanna Nicklasson-Młynarska przewodniczy Stowarzyszeniu Współpracy Miast Partnerskich Lund i Zabrze. Mikael Backman jest naukowcem i wykładowcą na Uniwersytecie w Lund, w Szwecji.

Joanna Nicklasson-Młynarska – urodzona w latach 50. i wychowana w warszawskiej rodzinie artystycznej. Autorka literatury faktu, podręczników i przewodników. Od 1997 roku członkini Szwedzkiego Związku Pisarzy. Przewodnicząca stowarzyszenia współpracy miasta Zabrze i miasta Lund. Baczny obserwator, człowiek pióra i wielbicielka sztuki. Właścicielka Galerii Abbekås. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim przez prezydenta Lecha Wałęsę.

Mikael Backman – urodzony w latach 50. w Vaasa w Finlandii, wychowywał się w szwedzkim Umeå. Naukowiec, wykładowca i kierownik projektów przy Instytucie Środowiska i na Öresund Environment Academy Uniwersytetu w Lund. Autor wielu raportów naukowych, publikacji rządowych i popularnonaukowych. Od trzydziestu lat podróżuje po Grecji.

„Greckie pomidory, czyli nowy dom na końcu drogi” to książka, która ma przekonać czytelnika, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Zawsze można zacząć od początku, oderwać się od monotonii życia i odnaleźć siebie na nowo. Autorzy książki nie chcą żyć zgodnie z sentencją Johna Lennona: „Life is what happens to you while you’re busy making other plans" (Życie to coś, co upływa, kiedy ty jesteś zajęty snuciem planów na przyszłość). W wieku pięćdziesięciu lat decydują się na kupno domu w niewielkiej wiosce rybackiej Sigri (archipelag wysp greckich), gdzie znajdują spokój i energię do dalszego działania. Opisane z humorem i pasją codzienne spotkania z mieszkańcami wioski pełne są wzruszeń, które pozwalają spojrzeć inaczej na siebie i własną kulturę. Książka Joanny Nicklasson-Młynarskiej i Mikaela Backmana przenosi w świat zrealizowanych marzeń. Dla niezdecydowanych, którzy ciągle szukają, książka może stać się impulsem do zmiany. (za: lubimyczytac.pl)