18 Międzynarodowy Festiwal Rysowania – wystawa pokonkursowa

01.12.2015

W Galerii Wertykalnej Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Raciborskiej 50 w Katowicach w najbliższy czwartek (3 grudnia, godz. 18.00) otwarta zostanie wystawa pokonkursowa 18 Międzynarodowego Festiwalu Rysowania.

Zapraszamy na otwarcie wystawy wszystkich laureatów i sympatyków festiwalu. Wiecej informacji pod adresem: www.facebook.com/MFR.ZABRZE/?fref=ts 

XVIII Międzynarodowy Festiwal Rysowania odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu 29 maja br. Od 18 lat, za sprawą tej imprezy, Zabrze staje się miejscem wspaniałego spotkania ze sztuką. Kilkuset młodych ludzi, począwszy od przedszkolaków, uczniów, studentów, po prawdziwych profesjonalistów przybywa do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby brać udział w tym wyjątkowym święcie rysowania. To niezwykłe wydarzenie artystyczne objęło swoim patronatem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Udział w festiwalu to okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych, ale także do spotkania z innymi pasjonatami rysunku i do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Rysunki nagrodzono według kategorii wiekowych, w każdej kategorii Jury przyznała ustaloną przez siebie ilość nagród. W festiwalu uczestniczyły również grupy młodzieży z miast partnerskich z Sangerhausen (Niemcy), Trnavy (Słowacja) i Równe (Ukraina).