Po raz pierwszy w Zabrzu – Kids Dance

27.11.2015

W najbliższą sobotę, 28 listopada, w Zabrzu-Zaborzu po raz pierwszy odbędzie się Andrzejkowy Turniej Tańca Ulicznego Kids Dance. To turniej dla solistów, a jego adresatami są przede wszystkim dzieci, te rozpoczynające przygodę z tańcem i te o krótkim stażu tanecznym.

Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat jest to świetna okazja do debiutu tanecznego, startu w miłej, pozbawionej mocnej rywalizacji atmosferze. Dzieci będą także miały okazję uczestniczyć w warsztatach z jurorami turnieju w technikach break dance i hip hop. Turniej i warsztaty mają zachęcić najmłodszych do dalszego rozwoju w dziedzinie tańca. Dodatkowo rozegrana zostanie kategoria street dance dla doświadczonych, młodych tancerzy w wieku 12-14 lat, Kids Dance jest pierwszym tego typu turniejem tańca ulicznego w Zabrzu i na śląsku.
Warto wspomnieć także o ważnym aspekcie popularyzacji zdrowego, aktywnego stylu życia, jaki ma na celu ta impreza. Na Turniej zgłosiły się dzieci z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Rudy Śl., Siemianowic i Tychów. Rywalizować będą w sześciu kategoriach turniejowych.
Turniej odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Korczoka 98 w godzinach od 13.00 do 15.00, natomiast od 10.00-12.00 odbywać się tam będą warsztaty taneczne dla uczestników. Organizatorem imprezy jest Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu, partnerem Szkoła Podstawowa nr 17 w Zabrzu, a przedsięwzięcie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z funduszu Małych Grantów Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach. Pomysłodawcą projektu jest Agata Zeliszek, instruktor tańca OPP4”CET” w Zabrzu.